Jak nadpisać lub dodać brakujące tłumaczenia dla Flarum

Tłumaczenia dla Flarum są dostarczane za pomocą paczek językowych, które są prostymi rozszerzeniami zawierającymi przetłumaczone ciągi tekstu. Zwykle samo zainstalowanie paczki językowej wystarczy – od teraz twoje forum wspiera wybrany język. Ale co jeśli nie podobają ci się niektóre tłumaczenia? Lub paczka językowa nie wspiera jednego z używanych przez ciebie rozszerzeń? Utworzenie osobnej paczki językowej specjalnie dla twojego forum to lekka przesada, szczególnie jeśli nie chcesz tłumaczyć, a jedynie zastąpić nieczytelne placeholdery oryginalnym nieprzetłumaczonym tekstem.

Placeholdery tłumaczeń w zamiast oryginalnych nieprzetłumaczonych tekstów
To zobaczysz w przypadku brakujących tłumaczeń

Na szczęście, jest prostsze rozwiązanie – możesz zdefiniować własne tłumaczenie w ramach konkretnej instalacji Flarum. Po pierwsze, musisz utworzyć katalog na pliki tłumaczeń oraz plik YAML na tłumaczenia dla konkretnego języka (na przykład locale/pl.yml dla polskiego tłumaczenia). Struktura katalogów twojego forum powinna wyglądać mniej więcej tak:

 

Następnie w extend.php trzeba zarejestrować tłumaczenia za pomocą Flarum\Extend\Locales:

Po tym można dodawać nowe oraz nadpisywać istniejące tłumaczenia poprzez zdefiniowanie ich w plikach yml w katalogu locale. Nie zapomnij wyczyścić cache forum po każdej zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *