Wyłączenie Gramstatów

Wyłączenie Gramstatów

Minęły już prawie 2 lata od kiedy Gramstaty zostały zamrożone i nie aktualizują statystyk. Od tamtego czasu na stronę trafiają tylko boty i zbłąkane dusze, które kliknęły zły link w wynikach wyszukiwarki Google. W tym momencie nie widzę większego sensu w hostowaniu tego projektu – z dniem dzisiejszym statystyki zostają całkowicie wyłączone. Z tego co wiem nowe forum Gram.pl nie udostępnia żadnych statystyk, nie ma więc żadnej znanej mi alternatywy. Ale sądząc po ruchu na stronie, nikt jej nie potrzebuje :).

Zamrożenie Gramstatów

Zamrożenie Gramstatów

W związku z ostatnimi zmianami na forum gram.pl, Gramstaty od wczoraj nie są aktualizowane. Zmiany w kodzie forum były na tyle duże, że poprzedni indekser przestał działać i nie da się tego łatwo poprawić. Statystyki ciągle są dostępne do odczytu, ale informacje o postach i użytkownikach nie będą aktualizowane i na ten moment nie planuję poprawiać indeksera –  forum wygląda teraz na mocno niestabilne i prawdopodobnie będzie przechodziło jeszcze szereg zmian, z których większość wymagałaby kolejnych poprawek w Gramstatach. Poza tym liczę, że po przepisaniu silnika forum, Gram przestanie się wymigiwać i doda statystyki we własnym zakresie. 🙂 Czytaj więcej

Człowiek roku…

Może tytuł to lekka przesada, 😉 ale… Statystki popełnione jakiś czas temu zostały docenione przez społeczność Gram.pl i udało mi się zdobyć tytuł Gramowicza roku w kategorii „Gram Fair Play”. Oprócz chwały i rzeszy fanów dostałem też kilka nagród rzeczowych, w tym wypasioną koszulkę dającą +20 do respektu. ;] Nagroda cieszy i zaskakuje, bo statystyki cieszą się raczej marnym powodzeniem, nie spodziewałem się, że zna je wystarczająco dużo osób, abym miał w ogóle szanse w takim plebiscycie.

Czytaj więcej

Gramstaty – aktualizacja

Pojawiło się kilka zmian na Gramstatach. Przede wszystkim został poprawiony błąd związany z błędnym wyświetlaniem statusu „Przewodniczący” na forum, przez co w statystykach pojawiały się błędne awanse. Obecnie taka sytuacja nie powinna się pojawiać, błędne awanse zostały usunięte z bazy. Czytaj więcej

Gramstaty – nieoficjalne statystyki Forum Gram.pl ruszają!

Widząc na forum te wszystkie narzekania na brak statystyk, przy jednoczesnym braku perspektyw na ich powrót w najbliższym czasie, pomyślałem: „How hard can it be?”. I tak po kilku dniach programowania, indeksowania forum i poprawiania skryptu oraz zindeksowanych danych, oto są Nieoficjalne statystyki Forum Gram.pl. Statystyki są w pełni automatyczne, aktualizują się raz dziennie i udostępniają większość informacji jakie dawały statystyki poprzednie. Jeśli masz jakieś pytania możesz umieścić je w komentarzach lub na forum.

Enjoy!