Jeśli jesteś programistą, na pewno słyszałeś o Stack Overflow. Z pewnością masz też w swoich projektach fragmenty kodu żywcem przekopiowane z odpowiedzi, które tam znalazłeś. 🙂 Ja nie jestem wyjątkiem – ze Stack Overflow korzystam od dawna. 3 lata temu nawet założyłem na nim konto, ale było w praktyce nieaktywne (nowy użytkownik bez reputacji niewiele tam może). Dopiero rok temu zacząłem się tam aktywniej udzielać. Jaki jest efekt roku na Stack Overflow?

To zależy™. Ruch na Stack Overflow jest duży, dość szybko odpuściłem sobie śledzenie tagu PHP, z czasem odpadły też inne, mniej mnie interesujące. Finalnie postanowiłem skupić na pytaniach dotyczących Yii i Composera. Dało to feed, który bez większego problemu dało się śledzić i jednocześnie trafiało się kilka ciekawych pytań tygodniowo. Skutkiem ubocznym było poczucie obcowania w niszy – aktywnych użytkowników regularnie udzielających się w wybranych tagach było niewielu, a chyba tylko ze 2-3 osoby zajmowały się moderacją. W efekcie głosowanie nad zamknięciem pytań zawsze utykało na poziomie 1-2 głosów (no chyba że akurat pytanie miało też podpięty bardziej popularny tag – czasami po samej liczbie wyświetleń albo głosów można było zgadnąć że pytanie ma też tag PHP albo JavaScript 😀). Odpowiedzi też nie mogły liczyć na spektakularny wynik – 1-3 punkty to zwykle max którego mogłeś się spodziewać po dobrej odpowiedzi.

Mimo to przez rok udało mi się uzbierać około 11 tysięcy punktów reputacji, co dało dostęp do praktycznie wszystkich interesujących narzędzi moderatorskich. Udzieliłem blisko 600 odpowiedzi,  które (przynajmniej w teorii) dotarły do blisko 300 tysięcy osób. Dla 4 najbardziej interesujących mnie tagów udało mi się zdobyć brązowe odznaki, w tym srebrna odznaka dla Yii2. Całkiem zadowalający wynik biorąc pod uwagę że przez przez większość czasu nie zwracałem uwagi na żadną z tych statystyk. 🙂

Jeden komentarz do „Rok na Stack Overflow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *