Salenauts ewoluują w GG.deals

Minęły wieki od kiedy Salenauts wystartowało. Przez długi czas serwis po prostu działał i sprawiał wrażenie nierozwijanego. To jednak nie do końca prawda – w tle prowadzone były prace nad dużą aktualizacją. Aktualizacją która rosła z każdym dniem, aż do momentu, w którym powstał zupełnie nowy serwis – GG.deals.

To była długa droga, żeby nie powiedzieć za długa. Serwis przeszedł fundamentalne zmiany, zarówno jeśli chodzi o wewnętrzną architekturę, jak i layout. Sposób obsługi cen został kompletnie zmieniony, aby poprawić wydajność i usprawnić inne procesy. Gruntowny refaktoring kodu oraz częściowa migracja na Yii 2 sprawiła że niewiele zostało z pierwotnego projektu. Jedne zmiany pociągały za sobą kolejne – dedykowany system do obsługi kolejek czy system do automatyczne skalowania i przycinania obrazków to tylko jedne z nich. Właściwie poza kilkoma komponentami i CRUDem w panelu admina, reszta jest nowa lub po gruntownym liftingu.

Pojawiła też się masa nowych funkcjonalności, jak wydzielenie alertów (które dają teraz znacznie więcej możliwości) od wishlisty, więcej informacji na temat gry (jak chociażby screeny, opis czy więcej informacji o ocenach gry), czy możliwość zapisywania własnych ustawień dla filtrów (które też zostały znacznie usprawnione). Cały frontend doczekał się gruntownej przebudowy i fajerwerków jakich ja nigdy bym nie wymyślił. Tutaj główne zasługi dla Łukasza, który z nieziemską więc cierpliwością wdrażała wszystkie pomysły UXów oraz implementował kolejne iteracje layoutu. Ciągle pracujemy nad usprawnieniami, ale efekt już teraz jest imponujący, jeśli porównamy go z ascetycznym wyglądem Salenauts.

Wisienką na torcie jest forum. Postanowiliśmy odciąć się od silnika MyBB, który architekturalnie utknął w początku tego tysiąclecia (prace nad MyBB 2.0 zostały zawieszone, więc pewnie już zawsze tak pozostanie). Wybór padł na Flarum, które różni się od standardowych for zarówno jeśli chodzi o interfejs (reprezentuje nurt płynnego przewijania tematu zapoczątkowany bodajże przez Discourse) jak i wewnętrzną architekturę (w końcu główny silnik jest zależnością, a rozbudowany system pluginów pozwala rozszerzać jego funkcjonalności, wszystko zarządzane przez Composera). To ciągle beta, ciągle widać że niektórych funkcjonalności brakuje, ale już teraz  korzysta się z tego bardzo przyjemnie, a nawigacja po forum jest bardzo prosta i szybka.

Więcej szczegółów w newsie na GG.deals. Jeśli masz jakiś pomysł na rozwój, możesz zaproponować go na forum.

Galeria

 

2 komentarze do „Salenauts ewoluują w GG.deals

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *