Kino POLLUB

Kino POLLUB to strona internetowa kina z możliwością rezerwacji miejsc, stworzona w ramach projektu zaliczeniowego na studiach. Projekt realizowały 2 osoby, ja zajmowałem się zaplanowaniem projektu oraz realizacją większości z funkcjonalności.

W systemie występują dwa typy użytkowników: administrator oraz zwykły user. Dostęp do administratora uzyskuje się po zalogowaniu, natomiast jeśli nie nastąpi zalogowanie, użytkownik traktowany jest jako zwykły user. Po zalogowaniu administrator ma możliwość dodawania oraz edycji filmów i seansów. Może również dodawać nowe ogłoszenia, oraz moderować komentarze. Użytkownik ma możliwość przeglądania aktualnej oferty kina, rezerwacji miejsc   oraz komentowania newsów.

  1. Dodawanie komentarzy. Użytkownik może dodawać komentarze do ogłoszeń. Komentarze pojawiają się zaraz po dodaniu, nie podlegają weryfikacji, jednak każdy użytkownik może  zgłosić komentarz jako niezgodny z regulaminem. Ostatecznej weryfikacji w takim wypadku dokonuje admin – jeśli komentarz jest niezgodny z regulaminem, zostaje on usunięty, a IP z którego dodano komentarz dostaje „punkt karny” – po przekroczeniu 10 punktów dodawanie komentarzy z danego IP zostaje zablokowane.
  2. Przeglądanie oferty. Na stronie głównej podana jest lista aktualnie wyświetlanych filmów. Użytkownik ma do dyspozycji krótki opis filmu oraz linki do 2 największych serwisów o filmach.
  3. Rezerwacja. Po przejściu do zakładki „repertuar” wyświetla się lista seansów. Po kliknięciu w któryś z nich użytkownik ma możliwość rezerwacji miejsc na dany seans. Rezerwacja wymaga podania emaila, imienia oraz nazwiska, po czym następuje rezerwacja miejsc. Przy próbie rezerwacji sprawdzane jest czy ktoś tego miejsca w międzyczasie nie zarezerwował, więc wykluczone są konflikty polegające na jednoczesnym zarezerwowaniu miejsca przez 2 osoby.
  4. Dodawanie seansów (admin). Formularz do dodawania seansów posiada podgląd harmonogramu sali, dzięki któremu łatwo możemy zorientować się w rozkładzie seansów pomiędzy salami. Po wybraniu daty dla której chcemy dodać seans oraz sali, mamy do dyspozycji listę filmów (lista zawiera informacje na temat tytułu, kategorii oraz długości filmu), które mogą się w tej sali wyświetlić. Po wybraniu filmu system automatycznie proponuje najwcześniejszą godzinę dla seansu (można ją ręcznie zmienić). Każdy seans posiada dodatkowe 15 minut przed i po filmie, które pozwalają na wejście i wyjście widzów z sali. System kontroluje też czy seanse nie nachodzą na siebie.

Aby ułatwić nawigację, menu górne strony zawiera odnośniki do najważniejszych dla użytkownika części strony:

  • Strona główna zawiera  listę najbardziej interesujących filmów wyświetlanych w kinie. Po kliknięciu na któryś z nich wyświetlają się podstawowe informacje na jego temat. Niżej znajduje się ostatni news dodawany przez administratora.
  • Repertuar zawiera listę seansów. Stąd też możliwe jest zarezerwowanie miejsc na dany seans. Widok zawiera podstawowe informacje na temat filmu, oraz umożliwia wyszukiwanie seansów zarówno po tytule, jak i kategorii, kategorii wiekowej oraz czasie rozpoczęcia.
  • Newsy zawierają wszytki newsy dodane przez admina.
  • Kontakt umożliwia kontakt z administratorem, a także podstawowe informacje na temat kina oraz mapkę dojazdu.

Dodatkowo dostępny jest widok pojedynczego filmu, który zawiera wszystkie informacje na temat filmu.

Serwis stworzony z wykorzystaniem PHP i MySQL, podstawą projektu był mój autorski framework implementujący MVC i automatyzujący kontakt z bazą danych. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w szczegółowej dokumentacji projektu.

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *