Łowcy Gier

Nowa wersja serwisu lowcygier.pl, strony skupiającej się wokół promocji dotyczących gier wideo. Głównym zdaniem było zaimplementowanie do istniejącej wersji serwisu nowego layoutu oraz integracja z bardziej zaawansowanym silnikiem forum. Nowa wersja strony została oparta na poprzednim silniku CSM (WordPress) oraz poprzednim szablonie (Graphene), który został gruntownie zmieniony. Nowy layout został stworzony na podstawie dostarczonego projektu graficznego.

Serwis został także zintegrowany z silnikiem forum phpBB3 – integracja dotyczyła zarówno wyglądu (forum „wewnątrz” WordPressa – integracja nagłówka i stopki) jak i użytkowników (jedno konto do forum i bloga, tylko jedno logowanie). Szablon strony został oparty na szablonie Subsilver z lekko zmienionym stylem i kilkoma poprawkami (np dodanie ikonki dla konta Steam). Do nowego silnika zostały przeniesione wszystkie tematy i posty z poprzedniego silnika – BBPress.

Dodatkowo zostało stworzonych kilka dedykowanych widżetów i modułów specyficznych dla profilu strony. Są to:

  1. Filtr kategorii, pozwalający każdemu użytkownikowi dostosować kategorie newsów, które będą wyświetlały się na stronie głównej.
  2. Moduł „giveaway’ów”, umożliwiający użytkownikom dodawanie swoich własnych „giveaway’ów” na stronę, udostępniający administracji możliwość prostej moderacji wrzucanych przez użytkowników treści, oraz statystyki dotyczące aktywności w tym dziale. Powstał również widżet pozwalający wyświetlić listę „giveaway’ów”  w sidebarze.
  3. Dedykowany moduł obsługujący bazę recenzji wybranych pism komputerowych, z możliwością prostego osadzania wyników na stronie. W skład modułu wchodzi wyszukiwarka oraz wyświetlanie wyników. Oba elementy osadza się w treści za pomocą tagów i można je dowolnie konfigurować, decydując np o liście czasopism dostępnych przy wyszukiwaniu/wyświetlaniu, czy liście kolumn wyświetlanych w wynikach. W skład modułu wchodzi widżet pozwalający osadzić w sidebarze wyszukiwarkę recenzji.
  4. Dodatkowe widżety wyświetlające ostatnią aktywność na forum, informacje o zalogowanym użytkowniku, czy umożliwiające promowanie wybranych treści na stronie głównej.

Galeria:

A tak wyglądała stara wersja:

2 komentarze do „Łowcy Gier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *